МАТЕРІАЛИ

про історію Фастівської загальноосвітньої школи І-ІІст. № 12

До 30 років на місці,де зараз робітниче залізничне поселення Фастів-ІІ, були болота,куди ходили фастівські мисливці полювати на качок.

На початку 30-х років болото було осушене і на цьому місці було засновано невеличке паровозне депо. Поступово стали будувати жилі будинки для робітників, службові і громадські приміщення: їдальню, ма­газин, червоний куток, дитячий садок

Діти робітників ходили до школи за півтора-два кілометри на ста­нцію Фастів- ІІ.

В післявоєнні роки селище стало швидко рости. Було збудовано багато хороших двоповерхових будинків. Всю незаселену територію віддали під індивідуальну забудову. Благоустроєна вулиця Локомотивна, на якій були в ряд висаджені пірамідальні тополі. На цій вулиці було відкрито нове поштове відділення.

,В 1960 році на території Фастів-ІІ розмістились нові залізничні організації та Механізована колона- 29.Це ціле робітниче містечко зі своїм клубом, лазнею та іншими громадськими будівлями.

В зв'язку з швидким ростом населення виникла гостра потреба в будівництві школі

в 1956 році за пропозицією партійних організацій та місцевих комітетів паровозного вагонного депо, керівництвом І відділом учбових закладів Південно - Західної залізниці була відкрита початкова школа №73.

Під школу віддали будинок, в якому раніше розміщались кімнати відпочинку паровозних бригад. Половину будівлі займав дитсадок №22 , другу половину – школа.

Комплектація класів проводилась перед початком 1956-1957

навчального року з числа учнів різних шкіл, які проживали на території селища Фастів- ІІ.

Школа відкрилась І вересня 1956 року.

Кiлькiсть переглядiв: 475

Коментарi